Liczenia zimujących ptaków wodnych 2018

Informujemy, że w połowie stycznia odbędą się coroczne liczenia zimujących ptaków wodno-błotnych, koordynowane przez Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne, obejmujące obszar województw dolnośląskiego, opolskiego i części lubuskiego. Dla obszaru Górnego Śląska liczenia koordynuje Górnośląskie Koło Ornitologiczne.

Celem prac jest jednorazowe policzenie zimujących ptaków wodnych na wszelkiego rodzaju zbiornikach, rzekach, stawach itp. Termin liczeń został ustalony na 13-14 stycznia i pokrywa się z państwowym Monitoringiem Zimujących Ptaków Wodnych (MZPW). Jest to termin optymalny z dopuszczalną tolerancją 2 - 3 dni. 

Wszystkich chętnych do współpracy prosimy o bezpośredni kontakt z regionalnym koordynatorem liczeń, Pawłem Grochowskim ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , 696 607 181) z podaniem informacji o obszarze jaki dana osoba może skontrolować. Każdy nowy obserwator przyczynia się do powiększenia naszej wiedzy o zimujących ptakach. Obiektem do liczeń może być nawet mały miejski staw, czy odcinek rzeki. Z dotychczasowymi obserwatorami koordynator liczeń będzie kontaktował się osobiście drogą mailową.

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 24th.